top of page

BÍLÁ VÍNA POLOSUCHÁ
 

​Veškerá bílá moselská vína, mají vždy více cukru a to i v suchých klasifikacích. Zároveň obsahují i více kyselinek. Díky břidličnému podloží jsou obdařena výraznou chutí minerality, která jim dodává až vzácné skoro slané příchutě. Vždy však cítíte intenzivní ovocné tóny meruněk a dalšího ovoce. Většinou mají nižší obsah alkoholu a ovocem provoněnou šťavnatou kyselinku. Díky tomu působí velmi svěže a proto se dobře popíjejí. Cítíte je ještě dlouho po polknutí.
riesling-ellenzer-altarberg-2018-moselsk
Riesling Ellenzer Altarberg 2019, moselské polosuché
 

Lehké, svěží a ovocné polosuché víno. Ovocné aroma s tóny zralých citrusů a tropického ovoce. Svěží chuť s harmonickou nevýraznou kyselinkou v dochuti.

KOUPIT ZDE

Specifikace

Cukernatost: polosuché
Obsah alkoholu: 11,5%

Objem: 0,75l
Výrobce: Basten Heinrich

Cena: 234,-
riesling-hochgewachs-2018-moselske-polos
Riesling Hochgewachs 2019, moselské polosuché
 

Lehké, svěží a ovocné polosuché víno. Ovocné aroma s tóny zralých citrusů a tropického ovoce. Svěží chuť s harmonickou nevýraznou kyselinkou v dochuti. HOCHGEWÄCHS - je speciální německé značení pro jakostní Riesling. Toto musí projít zkušební komisí, kde získá známku jakosti 1-5 bodů (5=nejlepší). Tímto krokem to je víno, které tím dostává označení nadprůměrné kvality. Toto víno dosáhlo 4,8 bodů.

KOUPIT ZDE

Specifikace

Cukernatost: polosuché
Obsah alkoholu: 11,5%
Objem: 0,75l
Výrobce: Basten Heinrich a spol.

Cena: 247,-
riesling-feinherb-2019-moselske-polosuch
Riesling Feinherb 2019, moselské polosuché


Víno se zlatými odstíny, nádherným aroma medu a heřmánku patří ke skvostům vinařství. Chuť je plná,  haromonická s dlouhou perzistencí. Po polknutí ucítíte minerální dochuť. FEINHERB se vyznačuje harmonii mezi přítomnou kyselinou a zbytkovým cukrem. Víno většinou bývá polosuché až polosladké. Celkový vjem díky vyšší kyselince řadí tato vína spíše mezi polosuchá. Toto víno je velmi oblíbeno zejména mezi ženami.

KOUPIT ZDE

Specifikace

Cukernatost: polosuché
Obsah alkoholu: 12,5%
Objem: 0,75l
Výrobce: Basten Heinrich

Cena: 257,-
bottom of page